BLOG

SEZNAM ČLÁNKŮ

Co udává barvu našich zubů?

19.07.2017

Přirozená barva a odstín našeho zubu je dán stejně, jako je například dána barva naší kůže nebo vlasů. Zub se skládá ze zuboviny, která je přirozeně zbarvená trochu do žluta a bílé skloviny, vnější vrstvy, jejíž průsvitnost určuje finální zbarvení zubu. Pozorujeme-li u jednotlivých zubů změny barvy v odstínu šedé až zčernalé, pak se pravděpodobně jedná již o zub mrtvý, u kterého muselo dojít k odstranění zubní dřeně z kanálku v důsledku rozsáhlejšího zubního kazu. Kromě genetických dispozic má na barvu zubu vliv z velké části špatná ústní hygiena či nevhodná životospráva. Je třeba si uvědomit, že zuby přicházejí každý den do kontaktu s barvivy a cukry obsaženými ve stravě, nápojích či sladkostech. A nejen to. Další, hodně silný vliv na barvu zubů má kouření či nadměrný příjem léků. Všechny tyto zmíněné aspekty bez správné péče začnou tvořit na sklovině tzv. pigmenty. Dobrá zpráva je, že tyto pigmentové skvrny jdou většinou z povrchu zubu mechanicky očistit a v estetické stomatologii existuje již mnoho způsobů, jak se ke své přirozeně hezké barvě zubů vrátit. Základem je samozřejmě pravidelná prevence. Veškeré snahy o vybělení zubů by ale měly probíhat pod dohledem odborníka nebo alespoň po konzultaci s ním. U nás na klinikách takové odborníky máme. Rádi Vám poradí a pomůžou najít to nejlepší možné řešení. A třeba se budete divit, jak jednoduché a rychlé je získat neodolatelný, perlově bílý úsměv jako z reklamy

Zastavte se!

PODOBNÉ ČLÁNKY

Bezbolestné ošetření aneb typy anestezií ve stomatologii

19.01.2018

Chystáte se ke stomatologickému výkonu a Váš zubní lékař se zmínil o použití lokální či celkové anestezie či možnosti podání analgosedace? Víte, jaký je v tom rozdíl? Následující článek Vám pomůže se v těchto pojmech rychle zorientovat.

PŘEČÍST

MUDr. versus MDDr.

24.10.2017

Možná jste si všimli, že někteří z našich lékařů nemají před jménem titul MUDr., jako je zvykem, ale zkratku MDDr. Víte, co to vlastně znamená?

PŘEČÍST

Pár milých slov Prof. MUDr. Josefa Kouteckého, DrSc.

17.10.2017

Dnešní článek je jiný. Je jiný v tom, že jsme ho nenapsali my, ale že byl napsán pro nás. Byl napsán naším pacientem. Autorem je Prof. MUDr. Josef Koutecký, DrSc., první profesor československé dětské onkologie, věrný pacient a po těch letech i přítel garanta naší kliniky - MUDr. Ivana Pelikána. Člověk, kterého si nesmírně vážíme a proto nás jeho slova o to více hřejí u srdce. To je důvod, proč se o toto VYJÁDŘENÍ A DOPORUČENÍ chceme podělit.

PŘEČÍST

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904