BLOG

SEZNAM ČLÁNKŮ

MUDr. versus MDDr.

24.10.2017

Možná jste si všimli, že někteří z našich lékařů nemají před jménem titul MUDr., jako je zvykem, ale zkratku MDDr. Víte, co to vlastně znamená? Jde o akademický titul, udělovaný absolventům vysoké školy v magisterském studijním program v oblasti zubního lékařství. Jedná se o tzv. malý doktorát, tedy o řádné zakončení studia rigorózní zkouškou, nikoli o dodatečnou zkoušku! Zkratka je odvozena od latinského medicinae dentium doctor a od roku 2008 tento titul označuje lékaře jako „doktor všeobecného lékařství“ .Dříve (do roku 2004) se místo toho i pro zubaře užívalo titulu „doctor medicíny” MUDr., přičemž změna proběhla v důsledku harmonizace výuky s EU a vnáší do studia více speciálních praktických prvků v souladu s evropskými standardy. V západních zemích je absolventům oboru zubního lékařství udělován titul MDD. (Doctor of Dental Medicine). U nás se titulem MDDr. pyšní hned dvě paní doktorky! MDDr. Aneta Mikšů a MDDr. Lenka Urbanová! 

PODOBNÉ ČLÁNKY

Potraviny, které ničí chrup

9.01.2019

Zdraví našich zubů ovlivňuje nejen správná dentální hygiena, pravidelné návštěvy zubaře či genetika, ale také potraviny, které konzumujeme.

PŘEČÍST

Pravidelnou zubní hygienu nepodceňujte

7.12.2018

Podstatnou částí péče o naše zuby by měla být pravidelná zubní hygiena, díky které můžeme většině onemocnění zubů a dutiny ústní dobře předcházet.

PŘEČÍST

5 chyb, které děláte při čištění zubů

3.12.2018

Mít zdravé a hezké zuby je dobrá vizitka každého. Často nevědomky děláme chyby, které naší péči o zuby kazí. Přinášíme vám ty nejčastější.

PŘEČÍST

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904