Estetická stomatologie

Má za cíl dosáhnout nejdokonalejšího možného vzhledu chrupu. Moderní společnost klade důraz na zdraví i na vzhled zubů. Žádoucí je kompletní chrup složený z bílých, souměrných a dobře tvarované zubů. K dosažení tohoto stavu pomáhají účinné postupy, nejmodernější materiály a především úzká spolupráce specialistů ze stomatologických oborů dentální hygieny, implantologie nebo protetické stomatologie. Snažíme se maximálně vyjít vstříc představám našich klientů o dokonalém chrupu a společně dosáhnout toho, aby jejich zuby byly zdravé a přirozeně krásné.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1

PROČ NEJSOU ZUBY STÁLE HEZKY BÍLÉ?

Zabarvení zubů způsobují potraviny, jako je například káva, červené víno, černý čaj nebo kola. Výrazný vliv na zabarvení zubů má také kouření tabákových výrobků či žvýkání tabáku. Podobně působí i nedostatek některých vitamínů během vývoje zubů, takže jsou přirozeně tmavší již při prořezání. Jindy jsou na vině antibiotika nebo v některých případech těžká onemocnění organizmu. Další možnou příčinou následných barevných změn bývají také úrazy zubů.

2

JAKÉ FORMY BĚLENÍ ZUBŮ SE V SOUČASNOSTI POUŽÍVAJÍ?

V zásadě rozlišujeme ordinační nebo domácí bělení zubů a lze se setkat i s kombinovanou formou.

3

JAK BĚLENÍ ZUBŮ PROBÍHÁ?

Doporučuje se bělit chrup bez kazů a se zdravými dásněmi. Je důležité si uvědomit, že se vybělí zuby, nikoliv výplň nebo korunka. Prvním krokem je proto vyšetření dutiny ústní zubním lékařem. A může se stát, že lékař v případě zubních náhrad zejména ve frontálním úseku bělení nedoporučí. Je samozřejmě možné zhotovit nové korunky nebo výplně v odpovídající barvě po ukončení bělení. Pro co nejlepší výsledek je před bělením nezbytné absolvovat návštěvu dentální hygienistky, která odstraní mechanické nečistoty, jako je zubní kámen a pigmentace.

Klienta vždy otevřeně a srozumitelně informujeme o postupu, časovém rozsahu a charakteru ordinačního bělení, o očekávaném výsledku a upozorníme i na související rizika. Před samotným bělením kolem zubů precizně aplikujeme bariéru k ochraně dásní a na zuby zbavené měkkých povlaků a pigmentací nanášíme bělící gel, který se aktivuje smícháním prášku a tekutiny. Bělící gel určený pro ordinační bělení je bezpečný, neboť s ním manipuluje odborně způsobilá osoba. Pro zvýšení bělícího účinku gelu používáme LED lampu a cyklus opakujeme třikrát po 15 minutách. Na závěr ošetření aplikujeme na vybělené zuby fluoridový gel, klienta poučíme o možné citlivosti zubů bezprostředně po vybělení a doporučíme vyhýbat se zbarveným jídlům a nápojům. Klientům mladším 18 let bělení zubů v našem dentálním centru neprovádíme.

4

JE BĚLENÍ ZUBŮ PRO KAŽDÉHO?

Bělení se může provádět u dospělých klientů. Jedná se o naprosto bezpečný a často prováděný zákrok. Nedoporučuje se u těhotných žen a u lidí s vysokou citlivostí zubů, u zkažených zubů a zánětu dásní. V průběhu bělení je běžná zvýšená citlivost na studené, která však brzy odezní.

5

JAK ÚČINNÉ JSOU BĚLÍCÍ ZUBNÍ PASTY?

Pasty spíše udržují barvu zubů a odstraňují povrchové pigmentace. Pastou nedosáhnete zesvětlení zubů o několik odstínů, to dokáže pouze bělící gel.

6

ZA JAK DLOUHO BUDU MÍT ZUBY BÍLÉ?

Oblíbený způsob bělení v zubní ordinaci pod dohledem stomatologa je rychlý a nejúčinnější. Výsledku lze docílit cca za 45 minut a účinek bělících preparátů lze zvýšit speciálními lampami.

7

CO JE MOŽNÉ UDĚLAT S TVAREM ZUBU?

Tvar zubu je možné vylepšit pomocí keramických faset, které vyžadují naprosto minimální nebo žádný zásah do povrchu zubů. Někdy postačí i drobná korekce fotokompozitním materiálem, jindy je naopak potřebná korunka, která schová celý původní zub.

8

Z ČEHO JSOU OZDOBNÉ KAMÍNKY NA ZUBY A JAK DLOUHO VYDRŽÍ?

K dispozici jsou nejrůznější materiály, tvary, barvy a velikosti. Může se jednat o krystaly imitující diamanty, ale mohou to být i pravé šperky ze zlata a drahých kamenů.

Upevňují se velmi odolnou pryskyřicí a v závislosti na namáhání vydrží několik měsíců, ale i řadu let. Lze je snadno vyměnit za jiné.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole