1

KDY BYCH MĚL S DENTÁLNÍ HYGIENOU ZAČÍT?

Nejlépe již v dětství, kdy je správné čištění zoubků záležitostí především rodičů. Návštěvy u dentální hygienistky doporučí lékař na základě preventivní prohlídky. Obvykle je to v období prořezávaní stálých zubů. Pokud se nedostatky v čištění zubů projeví již dříve, záleží na temperamentu a výchově každého dítěte, zda je návštěvu hygienistky schopno absolvovat tak, aby měla smysl.

2

JAK PROBÍHÁ PRVNÍ NÁVŠTĚVA U DENTÁLNÍ HYGIENISTKY?

Při první návštěvě se dentální hygienistka zajímá o celkový zdravotní stav a zjistí aktuální stav dutiny ústní. Během ošetření i při dalších pravidelných návštěvách dentální hygienistka profesionálně odstraní zubní kámen, měkké povlaky z prostorů nad a pod úrovní dásně, šetrně očistí povrch zubů a zbaví jej nežádoucího zabarvení a pigmentací. V dalším kroku následuje instruktáž, jak účinně postupovat při ústní hygieně, nácvik správné techniky čištění zubů, případně doporučení vhodných dentálních pomůcek a prostředků.

3

JE NÁVŠTĚVA DENTÁLNÍ HYGIENISTKY NUTNÁ, KDYŽ MI NIC NENÍ?

Dentální hygiena představuje především preventivní péčí, která eliminuje závažnější problémy. Hygienistka je rovněž významnou součástí týmu, který se o klienta stará, když už problémy nastanou.

4

JAK ČASTO BY SE MĚLO NA DENTÁLNÍ HYGIENU CHODIT?

Návštěva dentální hygienistky se doporučuje dvakrát ročně. Kromě důkladné profesionální péče o chrup tato frekvence umožňuje rovněž včasné rozpoznání negativních změn, jako je vznikající zubní kaz či počínající stádia parodontózy.

5

JE DENTÁLNÍ HYGIENA BOLESTIVÁ?

Při pravidelných návštěvách je dentální hygiena příjemným zákrokem. Bolestivé může být odstraňování zubního kamene a čištění prostorů pod dásní, pokud se jedná o pokročilý zánět dásní nebo parodontitidu. V takových případech je však samozřejmostí aplikace lokální anestezie zubním lékařem.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904