1

JSOU IMPLANTÁTY VHODNÉ PRO KAŽDÉHO?

Jsou ideální náhradou při ztrátě zubů. Jsou-li splněny některé podmínky, jako je například důsledná hygiena včetně profesionální péče, představují dlouhodobé a kvalitní řešení.

2

PROČ BY SE CHYBĚJÍCÍ ZUBY MĚLY NAHRAZOVAT IMPLANTÁTY?

Pokud je v chrupu mezera po zubu, může postupem času dojít ke sklopení či vystoupení okolních zubů z kosti. To může vyvolat celou řadu následných nepříjemností od atrofie kosti přes fonační problémy až k nutnosti odstranit další zuby; nehledě na estetický diskomfort.

3

EXISTUJÍ RIZIKOVÉ FAKTORY, KTERÉ MOHOU ZABRÁNIT ZAVEDENÍ A VHOJENÍ IMPLANTÁTŮ?

Ano, je jich dokonce několik:

  • špatná ústní hygiena
  • silné kuřáctví
  • špatný stav dásní či jejich zánět
  • nedostatečná hustota kosti
  • porucha srážení krve
  • silný diabetes
  • léčba cytostatiky
  • jiná celková onemocnění

Dnes však i klienti vykazující některé z těchto faktorů mají šanci na bezpečné zavedení implantátu. Důležitou roli hraje jejich spolupráce s ošetřujícím lékařem a následné důsledné dodržování jeho pokynů.

4

JAKÉ TYPY IMPLANTÁTŮ A NÁHRAD EXISTUJÍ?

Implantáty rozlišujeme šroubované a starší typy, čepelkové. Jako náhrady se používají korunky, můstky nebo takzvané hybridní, kde implantát poskytuje oporu pro snímatelnou náhradu, která je na něj „nacvaknuta“. Ta se používá zejména pro místa s nedostatečným množstvím a kvalitou kosti.

5

KOLIK IMPLANTÁTŮ POTŘEBUJI?

Počet se odvíjí od velikosti defektu. Náhrada se vždy řeší individuálně. Obvykle lze při menších defektech nahradit jeden zub jedním implantátem. U větších defektů nahrazuje jeden implantát více zubů, například u zcela bezzubé čelisti je to 4 až 8 implantátů.

6

S JAKOU ZNAČKOU IMPLANTÁTŮ PRACUJETE?

Používáme Replace-Nobel biocare. Značka je spjata s jedním ze zakladatelů implantologie, švédským stomatologem Per-Ingvarem Bränemarkem. Je prověřena dlouhodobými zkušenostmi a mnohaletými studiemi. Patří mezi největší na trhu, je vysoce kvalitní a přesná.

7

Z ČEHO SE IMPLANTÁTY VYRÁBĚJÍ?

Většina implantátů je z titanu.

8

CO MUSÍM PODSTOUPIT, KDYŽ SE PRO IMPLANTÁTY ROZHODNU?

Zákroku předchází konzultace se zubním lékařem-implantologem, který o zavedení implantátu rozhodne. Nejprve se detailně seznámí se stavem dutiny ústní, zváží rizikové faktory, stav kosti a následně sestaví individuální plán ošetření.

9

JAK DLOUHO TRVÁ CELÝ PROCES VHOJENÍ IMPLANTÁTU?

Úplné vhojení zavedeného implantátu trvá minimálně osm týdnů. Po této době je implantát již pevně spojený s okolní kostí a umožňuje zatížení plně funkční protézou, tedy korunkou, můstkem nebo celkovou náhradou chrupu. V některých případech lze implantovat a hned vyrobit i korunku. Provádí se to hlavně v esteticky vysoce exponovaných místech.

10

JAKÁ JE NÁSLEDNÁ PÉČE O ZUBNÍ IMPLANTÁTY?

O úspěšně vhojený implantát doplněný protetickou náhradou je důležité správně pečovat. Důsledně zuby čistit běžným měkkým kartáčkem i mezizubním kartáčkem, docházet na pravidelné kontroly dle dohody se zubním lékařem, který korunku či můstek zhotovil, a dvakrát ročně navštívit ordinaci dentální hygienistky pro zajištění profesionální ústní hygieny.

11

JAK DLOUHO IMPLANTÁT VYDRŽÍ?

Pokud se o zubní implantát dobře staráte a dodržujete pokyny lékařského týmu, měl by vydržet celý život. Životnost je ale ovlivněna i dentální hygienou, zdravotním stavem, kouřením, kvalitou kosti, kvalitou implantátů a skusovými poměry.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904