1

JAK FUNGUJÍ ROVNÁTKA??

Rovnátka vyvíjejí stálý, mírný tlak na zuby a ty díky tomu postupně přecházejí do správné polohy. Zámky nalepené na zubech a drátěný oblouk, jímž jsou spojeny, jsou hlavními funkčními složkami rovnátek. Drátěný oblouk připevněný k zámkům gumičkami působí jako vodič, který má tendenci vracet se do původního tvaru, tím na zuby vyvíjí potřebný tlak a posouvá je do žádoucí pozice.

2

JAKÉ TYPY ROVNÁTEK EXISTUJÍ?

Nejčastěji se k léčbě ortodontických vad používají fixní aparáty. Jsou vyrobeny z korozivzdorné oceli nebo z méně viditelných keramických materiálů.

Snímatelná rovnátka lze volně vyjímat z úst. Používají se někdy při léčbě dětských klientů a po ukončení léčby prostřednictvím fixních aparátů. Speciální snímatelná rovnátka Invisaling se používají i k léčbě dospělých klientů.

3

JAK PEČOVAT O ZUBY S ROVNÁTKY?

Kdo nosí rovnátka, bude mít rovné zuby. Aby však byly i zdravé, musí se především čistit. A to mnohem častěji a důkladněji než zuby bez rovnátek. Pro efektivní čištění zubů, dásní i samotných rovnátek se používají speciální pomůcky a techniky. Změnou postavení zubů se mění i mezizubní prostory. Jejich čištění je nesmírně důležité v celém průběhu ortodontické léčby i po jejím ukončení. S instruktáží o správném čištění zubů a s výběrem pomůcek pro ústní hygienu pomůže dentální hygienistka.

4

JAK DLOUHO BUDU ROVNÁTKA NOSIT?

Doba léčby s ortodontickými aparáty se obvykle pohybuje od jednoho do tří let. Závisí na závažnosti problému, spolupráci klienta a růstu čelistí a obličeje. Někteří jedinci reagují na léčbu rychleji než ostatní a drobné problémy mohou vyžadovat méně času. Po sejmutí fixních rovnátek je doporučováno nosit rovnátka snímací, která pomáhají udržet zuby v jejich nové pozici.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904