1

CO JE TO ZUBNÍ NÁHRADA A JAKÉ EXISTUJÍ TYPY?

Fixní náhrady se zhotovují především z keramiky, dále z kompozitních materiálů nebo se kombinuje kov a keramika. Snímatelné náhrady jsou z pryskyřice, případně mohou obsahovat kovové prvky, jako jsou výztuhy a spony.

2

JAK DLOUHO BUDU NA VÝROBU ZUBNÍ NÁHRADY ČEKAT?

Časová náročnost vytvoření zubní náhrady závisí na rozsahu práce. Samotná výroba v laboratoři se pohybuje v řádech hodin. Při zhotovení například korunky či můstku je nutno počítat i s časem, který zubní lékař potřebuje na přípravu zubů a pak také na fixaci náhrady do úst. V případě snímatelných náhrad je nutno absolvovat několik návštěv.

3

JAK PROBÍHÁ VÝROBA A UPEVNĚNÍ ZUBNÍ NÁHRADY?

Pokud budeme chtít zhotovit například korunku, je nutné zub obrousit tak, abychom vytvořili prostor pro plášť korunky. Pak se musí přenést informace o preparaci zubu a skusových poměrech do laboratoře. To lze provést buď digitálně za pomoci skenování, nebo konvenčně otiskem skusu do měkké hmoty. V laboratoři se vytvoří model chrupu a zhotoví se korunka. Ta se následně v ordinaci vyzkouší, a pokud splňuje funkční i estetické nároky, nalepí se na obroušený zub.

4

CO SE STANE, KDYŽ SE ZUBNÍ NÁHRADA POŠKODÍ?

Pokud se jedná o snímatelnou zubní náhradu, bývá obvykle snadné ji v laboratoři opravit. Dojde-li k poškození práce nalepené na zubech, jako je korunka či faseta, může se poškozené místo zahladit, nebo opravit kompozitním materiálem. Při závažném poškození je nutné náhradu sejmout a zhotovit novou.

5

V ČEM JE VÝHODA ZUBNÍ LABORATOŘE PŘÍMO V PROSTORÁCH KLINIKY?

Největší výhoda je v rychlosti komunikace s ordinací například při výběru barvy nebo při potřebných úpravách náhrad, či při zajištění přítomnosti laboranta v ordinaci lékaře. Také se výrazně zkracuje čas nutný pro zhotovení náhrad.

6

JAK SOUVISÍ PROTETIKA S IMPLANTOLOGIÍ?

Po zavedení implanátů do kosti a jejich vhojení následuje zhotovení korunek, můstků či snímatelných náhrad kotvených na implantátech. Všechny tyto náhrady zhotovuje zubní laboratoř.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904