BLOG

SEZNAM ČLÁNKŮ

Co udává barvu našich zubů?

19.07.2017

Přirozená barva a odstín našeho zubu je dán stejně, jako je například dána barva naší kůže nebo vlasů. Zub se skládá ze zuboviny, která je přirozeně zbarvená trochu do žluta a bílé skloviny, vnější vrstvy, jejíž průsvitnost určuje finální zbarvení zubu. Pozorujeme-li u jednotlivých zubů změny barvy v odstínu šedé až zčernalé, pak se pravděpodobně jedná již o zub mrtvý, u kterého muselo dojít k odstranění zubní dřeně z kanálku v důsledku rozsáhlejšího zubního kazu. Kromě genetických dispozic má na barvu zubu vliv z velké části špatná ústní hygiena či nevhodná životospráva. Je třeba si uvědomit, že zuby přicházejí každý den do kontaktu s barvivy a cukry obsaženými ve stravě, nápojích či sladkostech. A nejen to. Další, hodně silný vliv na barvu zubů má kouření či nadměrný příjem léků. Všechny tyto zmíněné aspekty bez správné péče začnou tvořit na sklovině tzv. pigmenty. Dobrá zpráva je, že tyto pigmentové skvrny jdou většinou z povrchu zubu mechanicky očistit a v estetické stomatologii existuje již mnoho způsobů, jak se ke své přirozeně hezké barvě zubů vrátit. Základem je samozřejmě pravidelná prevence. Veškeré snahy o vybělení zubů by ale měly probíhat pod dohledem odborníka nebo alespoň po konzultaci s ním. U nás na klinikách takové odborníky máme. Rádi Vám poradí a pomůžou najít to nejlepší možné řešení. A třeba se budete divit, jak jednoduché a rychlé je získat neodolatelný, perlově bílý úsměv jako z reklamy

Zastavte se!

PODOBNÉ ČLÁNKY

Jakou zvolit plombu? Klasický amalgám nebo bílou?

20.05.2019

Jaká zubní vyplň je pro mě ta nejlepší? Mnoho lidí si často klade tuto otázku. I když se může zdát, že amalgámu již definitivně odzvonilo i ten má své výhody a jak to je s bílou plombou?

PŘEČÍST

Jak si poradit s paradentózou

2.05.2019

Po zubním kazu patří paradentóza k nejčastějším onemocněním, která se v zubních ordinacích řeší. Stejně jako u kazu se tomuto zdravotnímu problému dá předcházet správnou prevencí v podobě odpovídající zubní hygieny a zdravým životním stylem.

PŘEČÍST

5 častých příčin bolesti zubů, které byste neměli přehlížet

25.03.2019

Bolest zubů patří mezi nejobávanější a dokáže svojí specifickou intenzitou pěkně potrápit dospělé i děti. MDDr. Ondřej Šrámek z Dentální kliniky Hradčanská radí, jak se správně vyznat v bolestech zubů.

PŘEČÍST

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904