BLOG

SEZNAM ČLÁNKŮ

Co udává barvu našich zubů?

19.07.2017

Přirozená barva a odstín našeho zubu je dán stejně, jako je například dána barva naší kůže nebo vlasů. Zub se skládá ze zuboviny, která je přirozeně zbarvená trochu do žluta a bílé skloviny, vnější vrstvy, jejíž průsvitnost určuje finální zbarvení zubu. Pozorujeme-li u jednotlivých zubů změny barvy v odstínu šedé až zčernalé, pak se pravděpodobně jedná již o zub mrtvý, u kterého muselo dojít k odstranění zubní dřeně z kanálku v důsledku rozsáhlejšího zubního kazu. Kromě genetických dispozic má na barvu zubu vliv z velké části špatná ústní hygiena či nevhodná životospráva. Je třeba si uvědomit, že zuby přicházejí každý den do kontaktu s barvivy a cukry obsaženými ve stravě, nápojích či sladkostech. A nejen to. Další, hodně silný vliv na barvu zubů má kouření či nadměrný příjem léků. Všechny tyto zmíněné aspekty bez správné péče začnou tvořit na sklovině tzv. pigmenty. Dobrá zpráva je, že tyto pigmentové skvrny jdou většinou z povrchu zubu mechanicky očistit a v estetické stomatologii existuje již mnoho způsobů, jak se ke své přirozeně hezké barvě zubů vrátit. Základem je samozřejmě pravidelná prevence. Veškeré snahy o vybělení zubů by ale měly probíhat pod dohledem odborníka nebo alespoň po konzultaci s ním. U nás na klinikách takové odborníky máme. Rádi Vám poradí a pomůžou najít to nejlepší možné řešení. A třeba se budete divit, jak jednoduché a rychlé je získat neodolatelný, perlově bílý úsměv jako z reklamy

Zastavte se!

PODOBNÉ ČLÁNKY

Na rovné zuby není pozdě ani v dospělosti

4.03.2019

Někteří lidé se narodí s rovnými zuby jak podle pravítka, ale většina lidí toto „štěstí“ nemá. Drobné tvarové nesrovnalosti jistě nevadí, protože dodávají úsměvu charakter, ale výrazně křivé zuby mohou vadit nejen esteticky, ale i zdravotně.

PŘEČÍST

Zubní kámen dokáže potrápit

25.02.2019

Stále více lidí trápí nehezký zubní kámen, který nejen že vizuálně kazí náš úsměv, ale také podporuje vznik paradentózy, přispívá ke vzniku zubního kazu a ve vážnějších případech může způsobit i ztrátu zubu.

PŘEČÍST

Praktické tipy ke krásně bílým zubům

11.02.2019

Mít krásně bílé zuby je přání mnoha žen a mužů. Zářivý chrup je vizitkou, že se o naše zuby dobře staráme, ale ne každý má přirozeně bílé zuby. S MDDr. Ondřejem Šrámkem se podíváme, jak o zuby pečovat, aby byla přirozeně bílé.

PŘEČÍST

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole

Nebo zkuste na tel. +420 606 399 904