Implantologie

Pomocí zubních implantátů umožňuje obnovu jednoho či více chybějících zubů. Ztráta zubů v důsledku úrazu nebo i stáří může mít vedle estetického aspektu i závažné psychické dopady. Zubní implantáty jsou výbornou permanentní alternativou vyjímatelné zubní protézy.

Zubní implantát vypadá jako kořen zubu a má nosnost srovnatelnou se zdravým zubem. Obvykle se vyrábí z titanu a zubní lékař–implantolog jej upevňuje do čelistní kosti. Zde se stává pevnou podporou pro korunku (v případě ztráty jednoho zubu), můstek (v případě ztráty více zubů) či celkovou náhradu chrupu. Implantologie řeší i případné problémy s úbytkem čelistní kosti.

 

Ceník zubních implantátů NAJDETE ZDE

Více informací vám poskytnou odpovědi na NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Pokud máte zájem o objednání nebo bezplatnou konzultaci, KONTAKTUJTE NÁS

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1

JSOU IMPLANTÁTY VHODNÉ PRO KAŽDÉHO?

Jsou ideální náhradou při ztrátě zubů. Jsou-li splněny některé podmínky, jako je například důsledná hygiena včetně profesionální péče, představují dlouhodobé a kvalitní řešení.

2

PROČ BY SE CHYBĚJÍCÍ ZUBY MĚLY NAHRAZOVAT IMPLANTÁTY?

Pokud je v chrupu mezera po zubu, může postupem času dojít ke sklopení či vystoupení okolních zubů z kosti. To může vyvolat celou řadu následných nepříjemností od atrofie kosti přes fonační problémy až k nutnosti odstranit další zuby; nehledě na estetický diskomfort.

3

EXISTUJÍ RIZIKOVÉ FAKTORY, KTERÉ MOHOU ZABRÁNIT ZAVEDENÍ A VHOJENÍ IMPLANTÁTŮ?

Ano, je jich dokonce několik:

  • špatná ústní hygiena
  • silné kuřáctví
  • špatný stav dásní či jejich zánět
  • nedostatečná hustota kosti
  • porucha srážení krve
  • silný diabetes
  • léčba cytostatiky
  • jiná celková onemocnění

Dnes však i klienti vykazující některé z těchto faktorů mají šanci na bezpečné zavedení implantátu. Důležitou roli hraje jejich spolupráce s ošetřujícím lékařem a následné důsledné dodržování jeho pokynů.

4

JAKÉ TYPY IMPLANTÁTŮ A NÁHRAD EXISTUJÍ?

Implantáty rozlišujeme šroubované a starší typy, čepelkové. Jako náhrady se používají korunky, můstky nebo takzvané hybridní, kde implantát poskytuje oporu pro snímatelnou náhradu, která je na něj „nacvaknuta“. Ta se používá zejména pro místa s nedostatečným množstvím a kvalitou kosti.

5

KOLIK IMPLANTÁTŮ POTŘEBUJI?

Počet se odvíjí od velikosti defektu. Náhrada se vždy řeší individuálně. Obvykle lze při menších defektech nahradit jeden zub jedním implantátem. U větších defektů nahrazuje jeden implantát více zubů, například u zcela bezzubé čelisti je to 4 až 8 implantátů.

6

S JAKOU ZNAČKOU IMPLANTÁTŮ PRACUJETE?

Používáme Replace-Nobel biocare. Značka je spjata s jedním ze zakladatelů implantologie, švédským stomatologem Per-Ingvarem Bränemarkem. Je prověřena dlouhodobými zkušenostmi a mnohaletými studiemi. Patří mezi největší na trhu, je vysoce kvalitní a přesná.

7

Z ČEHO SE IMPLANTÁTY VYRÁBĚJÍ?

Většina implantátů je z titanu.

8

CO MUSÍM PODSTOUPIT, KDYŽ SE PRO IMPLANTÁTY ROZHODNU?

Zákroku předchází konzultace se zubním lékařem-implantologem, který o zavedení implantátu rozhodne. Nejprve se detailně seznámí se stavem dutiny ústní, zváží rizikové faktory, stav kosti a následně sestaví individuální plán ošetření.

9

JAK DLOUHO TRVÁ CELÝ PROCES VHOJENÍ IMPLANTÁTU?

Úplné vhojení zavedeného implantátu trvá minimálně osm týdnů. Po této době je implantát již pevně spojený s okolní kostí a umožňuje zatížení plně funkční protézou, tedy korunkou, můstkem nebo celkovou náhradou chrupu. V některých případech lze implantovat a hned vyrobit i korunku. Provádí se to hlavně v esteticky vysoce exponovaných místech.

10

JAKÁ JE NÁSLEDNÁ PÉČE O ZUBNÍ IMPLANTÁTY?

O úspěšně vhojený implantát doplněný protetickou náhradou je důležité správně pečovat. Důsledně zuby čistit běžným měkkým kartáčkem i mezizubním kartáčkem, docházet na pravidelné kontroly dle dohody se zubním lékařem, který korunku či můstek zhotovil, a dvakrát ročně navštívit ordinaci dentální hygienistky pro zajištění profesionální ústní hygieny.

11

JAK DLOUHO IMPLANTÁT VYDRŽÍ?

Pokud se o zubní implantát dobře staráte a dodržujete pokyny lékařského týmu, měl by vydržet celý život. Životnost je ale ovlivněna i dentální hygienou, zdravotním stavem, kouřením, kvalitou kosti, kvalitou implantátů a skusovými poměry.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole