Estetická stomatologie

Co si mohu představit pod pojmem estetická stomatologie?

...pomůžeme Vám dosáhnout nejdokonalejšího možného vzhledu Vašeho chrupu

V současné době klade moderní společnost důraz nejenom na kvalitně ošetřený chrup, ale i na jeho estetický vzhled. Vždyť první, co odhalíme naším úsměvem, jsou právě zuby. A kdo by je nechtěl mít krásně bílé, souměrné a dobře tvarované? K dosažení tohoto cíle nám napomáhají současné ověřené postupy a nejmodernější materiály ve spolupráci s týmem odborníků z více stomatologických oborů jako je například dentální hygiena, implantologie nebo protetické stomatologie. Někomu bude stačit vyměnit amalgámové plomby za nové, někdo potřebuje zuby vybělit a někdo bude muset s pomocí odborníka najít komplexnější řešení. Snažíme se maximálně vyjít vstříc představám našich klientů o dokonalém chrupu a poradit tak, aby byly jejich zuby nejenom zdravé, ale i přirozeně krásné.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1

PROČ NEJSOU ZUBY STÁLE HEZKY BÍLÉ?

Častou příčinou bývají některé potraviny, jako například káva, červené víno, černý čaj nebo kola. Výrazný vliv na zabarvení zubů má také kouření tabákových výrobků či žvýkání tabáku. Podobně působí i nedostatek některých vitamínů během vývoje zubu, zuby pak mohou být přirozeně tmavší již při prořezání, jindy jsou na vině antibiotika nebo v některých případech těžká onemocnění organizmu. Úrazy zubů jsou další možnou příčinou vzniku jejich následných barevných změn.

2

JAKÉ MOŽNOSTI BĚLENÍ ZUBŮ SE V SOUČASNOSTI NABÍZÍ?

Dle způsobu provedení rozlišujeme ordinační bělení zubů a domácí bělení zubů, lze se setkat i s kombinovanou formou ordinačního a domácího bělení.

3

JAK PROBÍHÁ BĚLENÍ ZUBŮ?

Bělení zubů předchází vyšetření dutiny ústní zubním lékařem, a dále je nezbytné pro co nejlepší výsledek absolvovat návštěvu dentální hygienistky, která odstraní mechanické nečistoty jako je zubní kámen a pigmentace. Doporučujeme bělit zuby bez kazů a se zdravými dásněmi. V případě výplní či korunek je důležité počítat s tím, že se vybělí zuby, nikoliv výplň nebo korunka, proto se může stát, že vám lékař v případě zubních náhrad zejména ve frontálním úseku bělení nedoporučí. V případě, že se přesto rozhodnete bělení zubů podstoupit, pro váš vytoužený zářivě bílý chrup můžeme zhotovit nové korunky nebo výplně v odpovídající barvě po ukončení bělení.

V ordinaci klienta otevřeně a srozumitelně informujeme o postupu, časovém rozsahu a charakteru ordinačního bělení, o očekávaném výsledku a upozorníme i na související rizika. Před samotným bělením kolem zubů precizně aplikujeme ochrannou bariéru k ochraně dásní a na zuby zbavené měkkých povlaků a pigmentací nanášíme bělící gel, který se aktivuje smícháním prášku a tekutiny. Bělící gel určený pro ordinační bělení je bezpečný, pokud s ním manipuluje odborně způsobilá osoba. Pro zvýšení bělícího účinku gelu používáme led lampu a cyklus opakujeme maximálně 3x po 15 minutách. Na závěr ošetření aplikujeme na vybělené zuby fluoridový gel, klienta poučíme o možné citlivosti zubů bezprostředně po vybělení a doporučíme vyhýbání se zbarveným jídlům a nápojům. Klientům mladším 18 let bělení zubů v našem dentálním centru neprovádíme.

4

JE BĚLENÍ ZUBŮ PRO KAŽDÉHO?

Bělení se může provádět u dospělých pacientů. Jedná se o naprosto bezpečný a často prováděný zákrok. Bělení se nedoporučuje o těhotných žen a u lidí s vyskovou citlivotí zubů, u zkažených zubů a zánětu dásní. V průběhu bělení je běžná zvýšená citliovost na studené, která však brzy odezní.

5

JSOU BĚLÍCÍ PASTY ÚČINNÉ?

Pasty spíše udržují barvu zubů a odstraňují povrchové pigmentace. Pastou nedosáhnete zesvětlení zubů o několik dostínů, to lze pouze bělícím gelem.

6

ZA JAK DLOUHO BUDU MÍT ZUBY ZASE BÍLÉ?

Oblíbený způsob bělení v zubní ordinaci pod dohledem stomatologa je rychlý a nejúčinnější. Výsledku lze docílit cca za 45 minut a účinek bělících preparátů lze zvýšit speciálními lampami.

7

CO JE MOŽNÉ UDĚLAT S TVAREM ZUBU?

Tvar zubu je možné vylepšit pomocí keramických faset, které vyžadují naprosto minimíání nebo žádný zásah do povrchu zubů. Někdy postačí i drobná korekce fotokompozitním materiálem, jindy je potřebná naopak korunka, která schová celý zub.

8

Z ČEHO JSOU OZDOBNé KAMÍNKY NA ZUBY A JAK DLOUHO MI VYDRŽÍ?

K dispozici jsou nejrůznější tvary, barvy, materiály a velikosti. Může se jednat o krystaly imitující dimanty, ale mohou to být i pravé šperky ze zlata a drahých kamenů.

Protože je upevněn velmi odolnou pryskyřicí, můžete jej nosit i několik let. Samozřejmě záleží na jejich namáhání, může se stát, že vydrží jen několik měsíců. Pokud Vás přestane bavit, snadno jej vyměníte za jiný design.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole