Protetická stomatologie

PROTETICKÁ STOMATOLOGIE

...máme svou vlastní zubní laboratoř! Osobně ručíme za kvalitu fixních zubních náhrad, které můžete mít i do 24 hodin!

Veškeré protetické práce nám zajišťuje Zubní laboratoř Hradčanská naší partnerské kliniky v Praze, Dentální kliniky Hradčanská.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1

CO JE TO ZUBNÍ NÁHRADA A JAKÉ EXISTUJÍ TYPY?

Fixní náhrady se zhotovují v dnešní době především z keramiky, dále z kompozitních materiálů nebo kombinací kovu a keramiky.

Snímatelné náhrady jsou z pryskyřice, případně můžou obsahovat kovové prvky jako jsou výztuhy, spony.

2

JAK DLOUHO MUSÍM NA VÝROBU ZUBNÍ NÁHRADY ČEKAT?

Výroba zubní náhrady závisí na rozsahu práce. Výroba v laboratoři se pohybuje v řádech hodin. Do zhotovení např korunky či můstku je ale třeba počítat i čas strávený na křesle zubního lékaře, který musí zuby připravit, a pak také náhradu fixovat do úst. V případě snímatelných náhrad je potřeba několik návštěv.

3

JAK PROBÍHÁ VÝROBA A UPEVNĚNÍ ZUBNÍ NÁHRADY?

Pokud budeme chtít zhotovit například korunku, je nutné zub obrousit tak, abychom vytvořili prostor pro plášť korunky. Pak je nutné přenést informaci o preparci zubu a skusových poměrech do laboratoře. To lze udělat digitálně – skenování nebo konvenčně- otiskem. Laboratř si zhotoví modely zubů a zhotoví korunku. Ta se pak v ordinaci vyzkouší a pokud splňuje funkční i estetické nároky, tak se nalepí na zub.

4

CO SE STANE, KDYŽ SE MI ZUBNÍ NÁHRADA NĚJAK POŠKODÍ?

Pokud se poškodí snímatelná zubní náharada, bývá snadné jí v laboratoři opravit. Pokud dojde k poškození práce nalepené na zubech jako korunka či faseta, je možné poškozené místo zahladit, nebo zkusit opravit kompozitním materiálem. Někdy je však nutné práci sejmout a zhotovit novou.

5

V ČEM JE VÝHODA, ŽE JE ZUBNÍ LABORATOŘ PŘÍMO V PROSTORÁCH KLINIKY?

Přítomnost zubní laboratoře má největší výhodu v jednoduchosti komunikace s ordinací například při výběru barvy nebo při potřebných úpravách prací, či plánování, kdy může být laborant přítomný v ordinaci lékaře. Také se výrazně zkracuje čas potřebný pro zhotovení prací.

6

JAK SOUVISÍ PROTETIKA S IMPLANTOLOGIÍ?

Po zavedení implanátů do kosti a fázi hojení následuje zhotovení korunek, můstků či snímatelaných náhrad kotvených na implantátech. Všechny tyto práce samozřejme zhotovuje zubní laboratoř.

Nezávazný kontaktní formulář

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tohoto formuláře, ozveme se Vám zpět.

* Povinné pole